Ovo su najprofitabilnije transportne kompanije na svetu

Ovo su najprofitabilnije transportne kompanije na svetu

Ovo je lista 50 najvećih transportnih kompanija na svetu rangiranih po prihodu i veličini poslovanja i njegovih operacija.

RangTrucking kompanijaPrihod (u milijardama dolara)ZaposleniKamioniPrikolice
1Ryder Supply Chain Solutions3,731,457
2Hub Group3,683,5935,4003,8005,000
3Estes Express Lines3,160,00018,4517,56929,519
4ArcBest3,093,78813,0004,27322,680
5Werner Enterprises2,457,91412,8527,86025,255
6Penske Logistics2,300,00019,0123,49110,162
7Roadrunner Transportation Systems2,216,1414,6003,4225,563
8Prime Inc.2,186,0574,9007,22613,524
9NFI2,040,00010,9004,0009,700
10U.S. Xpress Enterprises1,842,8178,9126,90916,000
11Doseke Inc.1,770,0005,9306,14413,824
12UniGroup Inc.1,700,0005,0225,607
13R+L Carriers1,692,0005,08415,675
14CRST International1,685,0007,1316,05214,077
15Saia Inc.1,653,84910,3004,83415,483
16C.R. England1,636,1388,1964,2876,494
17Kenan Advantage Group1,536,1919,0006,40910,732
18Universal Logistics Holdings1,461,7086,3354,0576,152
19Sirva Inc.1,400,0001,6572,867
20Southeastern Freight Lines1,378,9298,9893,57011,569
21Forward Air1,320,8865,4111,1856,647
22Averitt Express1,298,4639,0004,94715,182
23Anderson Trucking1,244,4592,1432,6366,978
24Evans Delivery1,163,6254296,000550
25Crete Carrier Corp.1,156,0006,0005,37313,430
26Purolator1,078,04310,0004651,329
27Lynden Inc.1,050,0002,6589982,679
28Celadon Group Inc.999,7005,5003,85010,000
29Ruan957,1315,7003,7009,600
30KLLM Transport Services917,0003,5005,400
31Atlas World Group900,5006501,0644,136
32Covenant Transportation Group885,4555,5003,1546,950
33Pitt Ohio Transportation Group826,9475,7512,0475,534
34Central Transport International825,0003,1806,543
35Quality Distribution822,0002,5415,204
36Day & Ross806,8063,2772,8729,006
37Cardinal Logistics800,0004,2202,5608,000
38Marten Transport787,5943,6002,6615,594
39PS Logistics747,3393,6643,1505,300
40AAA Cooper Transportation725,0005,2342,6906,800
41Stevens Transport719,8702,7002,7153,900
42Western Express695,1223,2502,8057,600
43Mullen Group674,0273,7591,9785,055
44United Road Services659,0001,8462,5501,300
45Dayton Freight Lines659,0004,9221,7524,408
46Bennett International Group612,1401,1241,6322,698
47Heartland Express610,8033,4502,90610,506
48Merces Transportation Co.602,5043052,6082,608
49Suddath600,0002,200
50Jack Cooper Hodlings581,0003,7531,8432,290

Najveće kompanije za transport tereta (freight trucking)

Trucking se proširuje na transport tereta (freight trucking), koji je u suštini transport robe kamionom, vozom, brodom ili avionom. Najveće kompanije za transport tereta su:

  • FedEx Freight
    Prihod: 65.45 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • Old Dominion Freight Line
    Prihod: 4.04 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • XPO Logistics
    Prihod: 16.65 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • YRC Freight
    Prihod: 5.09 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • Estes Express Lines
    Prihod: 500 miliona dolara
    Sedište: Sjedinjene Države

Najbolje trucking kompanije za mogućnost kupovine nakon ugovora o iznajmljivanju (lease-to-own)

Iznajmljivanje voznog parka kamiona počinje da dobija na snazi zbog mnogih pogodnosti kao što su manje obaveza, niže, zaključane mesečne uplate, bez preostalog rizika na kraju zakupa i još mnogo toga. Najveće lease-to-own trucking kompanije su:

  • PAM Transport
    Prihod: 707 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • Schneider
    Prihod: 4.97 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • Ryder
    Prihod: 9 milijardi dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • Rivderside Transport
    Prihod: 354 milijarde dolara
    Sedište: Sjedinjene Države
  • KSM Carrier Group
    Prihod: 19 miliona dolara
    Sedište: Sjedinjene Države

Leave a Reply